Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych bitcoinów?

Cena bitcoina gwałtownie wzrasta, wzbudzając tym samym zainteresowanie sporej części społeczeństwa. Jeżeli Ty również chcesz spróbować swoich sił w kryptowalutach, to jeden z lepszych momentów do rozpoczęcia swojej przygody. Poniżej znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do dokonania pierwszego zakupu bitcoina.

Gdzie można kupić bitcoina?

Kryptowaluty możesz kupić na trzy różne sposoby: na giełdzie, w kantorze lub od osoby prywatnej. Najbezpieczniejszą metodą są oczywiście giełdy oraz kantory. Najbardziej polecaną metodą zakupu bitcoina jest giełda kryptowalutowa. Osoby początkujące powinny raczej unikać zakupów od osób prywatnych, ponieważ bez posiadania odpowiedniej wiedzy oraz zachowania środków ostrożności mogłyby zostać oszukane.

Sprawdź kantor bitcoin na kryptowaluty.pl.

W jaki sposób kupić kryptowaluty na giełdzie?

Pierwszym krokiem jest wybór giełdy, a następnie dokonanie rejestracji. W Polsce działa coraz więcej giełd oferujących różne altcoiny. Najbardziej znaną i przez to też polecaną początkującym jest BitBay. Giełda ta dominuje nasz rodzimy rynek, znaczna większość transakcji z udziałem BTC w naszym kraju odbywa się za pośrednictwem tej giełdy.

Korzystanie z giełdy jest proste, wystarczą cztery kroki do rozpoczęcia przygody:
1. Załóż konto, podaj swoje dane, a następnie potwierdź założenie konta.
2. Zalecam weryfikację swojego konta, nie jest to rzecz konieczna, ale na pewno ułatwi korzystanie z giełdy.
3. Doładuj swoje konto złotówkami, euro, dolarami czymkolwiek co masz na stanie.
4. Kup bitcoina za pomocą szybkiej transakcji. Wystarczy, że podasz, za jaką kwotę chcesz kupić coinów i potwierdzisz.
Gratuluję, w taki sposób dokonałeś swojego pierwszego zakupu za pośrednictwem giełdy.

W jaki sposób kupić BTC w kantorze?

Kantory kryptowalutowe mogą być stacjonarne lub internetowe, zdecydowanie wygodniejsze są jednak te on-line. Najpopularniejszymi kantorami krypto są InPay, 4coins oraz Bitcantor. Proces zakupu jest dość prosty, postępując zgodnie z instrukcją, zostaniemy zapytani o kwotę, za jaką chcemy kupić określoną walutę oraz o klucz publiczny portfela, na który zostanie przelana kryptowaluta.

Opcja ta prawdopodobnie jest najszybsza, ponieważ często nie wymaga zakładania konta oraz weryfikowania go. Niestety jednak musimy liczyć się z prowizją, która pobiera kantor, zakup na giełdzie wyjdzie nam zdecydowanie taniej.

Poprzedni post Podróżuj z lego
Następny post Po czym poznać ubrania slow fashion?