Po czym poznać ubrania slow fashion?

Pojęcie „slow fashion” staje się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Jednak jak mamy poznać czy nasze ubrania należą do slow fashion, czy może wręcz przeciwnie – do fast fashion? Zaglądając do sklepu sieciowego w galerii handlowej raczej nie możemy liczyć na spotkanie ubrań slow fashion.

Wszystkie te ubrania, które są produkowane w sposób masowy, prawdopodobnie za granicą – czy to w Chinach, Indiach czy Tajwanie – w dużych ilościach, transportowane na masową skalę do innych krajów. Ubrania slow fashion możemy poznać po dobrej jakości, która sprawia, że nasze ubrania będą w stanie posłużyć nam przez wiele lat, zamiast jeden sezon, tak jak ubrania wychodzące z rynku fast fashion.

Ubrania, które powstają z troską o środowisko często mają też certyfikaty, które zaświadczają, np. że materiał użyty w ubraniu tworzony był z zachowaniem troski o planetę – np. ekologiczna bawełna. Wybierać możemy też materiały, które znane są z tego, że są wytrzymałe i wymagają zużycia niewielkiej ilości wody – jak np. len. Ubrania slow fashion możemy znaleźć najczęściej w małych, lokalnych sklepikach, na targach mody czy jarmarkach. Jednak najprościej będzie odnaleźć producentów mody slow fashion w internecie. Jednym z takich sklepów jest Clobber, który posiada marki najwyższej jakości z pogranicza casual oraz streetwear.

Poprzedni post Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych bitcoinów?
Następny post Siły działające na pojazd podczas jazdy