Skuteczne sposoby samoobrony

Codziennie jesteśmy zasypywani informacjami na temat kradzieży, zabójstw, pobić i innych sytuacji w których nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć. Portale społecznościowe, programy telewizyjne i wiadomości każdego dnia mają dla nas informacje o wydarzeniach, od których pojawiają się ciarki na ciele. Nie wszystkim można ufać i nigdy nie wiadomo na jakie niebezpieczeństwa możemy być narażeni dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo jak najszybciej.
Pierwszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa jest nabycie umiejętności o sposobach obrony. W tym celu warto zapisać się na popularne ostatnio kursy samoobrony. Dostępne są w każdym mieście a nawet w mniejszych miejscowościach co raz częściej można znaleźć informacje na temat takich kursów. Ceny są różne, najczęściej jednak taki kurs kosztuje w granicach 500 zł. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów nabycia umiejętności obrony w sytuacji zagrożenia. Dzięki takiemu kursowi nie będziesz bezbronną osobą której można zagrozić i zrobić krzywdę a nabędziesz poza umiejętnością obrony więcej pewności siebie, poczucia bezpieczeństwa. Podczas kursu samoobrony uczysz się jaką postawę przybierać w potencjalnej walce z przeciwnikiem i jak poruszać się w sytuacji konfrontacji z osobą niebezpieczną. Uderzenia i kopnięcia to również kwestia z którą będziesz miał do czynienia na takim kursie. Nauczą się również jak możesz uwolnić się, gdy ktoś cię chwyci albo zacznie dusić. Jest to niezbędna wiedza dla kogoś, kto chce potrafić obronić się przed niebezpieczeństwem. Kursy oferowane są w różnych trybach, dniach i porach więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Taki kurs trwa najczęściej około 20 godzin, może być prowadzony w formie indywidualnej lub grupowej. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne a cena z pewnością niebyt duża ponieważ w jej zakresie otrzymujesz pakiet niezbędnych umiejętności do obrony w sytuacji zagrożenia.
Poza odbyciem kursu samoobrony warto zabezpieczyć się również kupując gaz pieprzowy. Mogą być w różnej formie jak gaz w żelu, strumieniowy, stożek, piana czy gazy z alarmem. Sposób ich użytkowania nie jest trudny. Gaz unieruchamia osobę powodującą zagrożenie, a ty w tym czasie masz szanse na ucieczkę oraz zawiadomienie służb policyjnych. Jest to najpopularniejszy środek do zapewnienia ochrony w sytuacji zagrażającego niebezpieczeństwa. Jest to legalny środek służący do samoobrony dostępny w sklepach stacjonarnych z militariami jak również w serwisach internetowych. Ceny są różne w zależności od rodzaju gazu czy pojemności.

Paralizator to kolejny sposób na samoobronę. Wytwarza on prąd o niskim stężeniu więc osoba potraktowana tym sprzętem nie jest zagrożona utratą życia czy zdrowia. Na pewno jednak jest to dobry sposób na unieruchomienie osoby stwarzającej zagrożenia co tak jak w przypadku gazu pieprzowego daje ci czas na ucieczkę i zawiadomienie odpowiednich służb. Profesjonalny i dobrej jakości paralizator do koszt kilku tysięcy złotych.
Kolejnym sposobem samoobrony jest zaopatrzenie się w pistolet hukowy. Jest to broń alarmowa która pozwala na odstraszenie osoby zagrażającej naszemu bezpieczeństwu, ale równie dobrze może być wykorzystana w odstraszaniu zwierząt. Pistolet hukowy alarmuje otoczenie o niebezpieczeństwie a na jego posiadanie nie potrzeba zezwolenia. Do zestawu możesz dokupić odpowiednie narzędzie umożliwiające wystrzelenie racy.
Jeśli z jakiegoś powodu obawiasz się o swoje bezpieczeństwo warto o nie zadbać wykorzystując powyższe sposoby. Pamiętaj, że nie możesz być nigdy pewny o tym, że jesteś bezpieczny. W każdej chwili ktoś może zagrozić twojemu życiu lub zdrowiu więc warto być przygotowanym na takie sytuacje aby uniknąć ich przykrych konsekwencji.

Poprzedni post Obsługa komputera w starszym wieku
Następny post Największe kasyna na świecie

Jeden komentarz w temacie “Skuteczne sposoby samoobrony

Dodaj komentarz