Fantastyczna książkowa przygoda

Czasem warto dać się porwać w niezwykły, fantastyczny świat, jaki wykreował sam autor. Świat, w którym nie brakuje przyjaźni, marzeń i przygód. I właśnie tutaj zabierze Cię książka „Czas niepogody”.

Jest to opowieść o Sarune, młodej akolitce, która dłuży Panowi Światła. Ma spory potencjał, przestrzega ściśle wszystkich zasad swojego zakonu, co dzień przyjmuje Insomnium, który ma za zadanie blokować sny. Robi to wszystko – podobnie jak większość mieszkańców wioski – by oczyścić się z grzechu. Jednak ma to też inne zadanie – zapewnienie ochrony przed sługami bogini ciemności, przed Tkaczami Nocy.

Ale każdy bohater wcześniej czy później musi pójść swoją drogą. Sarune zaprzyjaźnia się z pół-Tkaczką Rhianną – a to budzi wyraźne zastrzeżenie przełożonej zakonu. A żywe i głębokie uczucia względem inkwizytora Anselma wcale nie ułatwiają jej dochowania czystości. Choć dziewczyna stara się podejmować słuszne decyzji, to nie zawsze bywa to łatwe. Jednak najtrudniejsze jeszcze przed nią. Gdy któregoś dnia spotka charyzmatycznego Tkacza Nocy, całe jej życie zacznie się komplikować. Czy będzie mogła mu zaufać?

Na Sarune czeka wiele ciężkich wyborów, prób odnalezienia się w swoim świecie, poznawania na nowo tego, co wydawało jej się prawdziwe. Będzie musiała wybrać własną drogę i zadecydować, komu zacznie wierzyć na słowo.

„Czas niepogody” to debiut Agnieszki Markowskiej. W swojej książce zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po wykreowanym przez siebie świecie, pokazuje, jak wiele decyzji spoczywa na barkach jednego bohatera i jak różni się spojrzenie różnych osób na tę samą sytuację. Choć to dopiero jej pierwsza powieść, można liczyć na to, że jeszcze nieraz zabierze czytelników w swoje krainy.

Poprzedni post Czy muzyka naprawdę pomaga w nauce?
Następny post Podróżuj z lego